Navigasyon

Geliştirmeler Hiyon Yeni Arayüzü Ve Geliştirmeler HK

Umut Batuhan

‏‏‏‏‏‏‏‏Hiyonist
Merhaba saygı değer Hiyonistler,

Yaklaşık bir ay üzerinde çalıştığımız platformumuzun yeni tema arayüzünde birçok yeni değişikliklere adım attık. Daha öncesinde sadece farklı bir aydınlık tema kullanmaktaydık, şimdi ise daha sade ve hem aydınlık hemde karanlık bir tema üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik. Her iki tema üzerinde çalışmalar ve geliştirmelere odaklandığımızdan dolayı planlı bakım çalışması bir ay kadar bir süreye uzadı. Bu süreç içerisinde yoğun tempoda sadece iki kişi çalışmamıza rağmen istediğimiz görünüme ve geliştirmelere sahip olduk. İlerleyen zamanlarda bu geliştirmelerin ve sistemin üzerine eklemeler yaptığımızda bir platform kullanıcısı olarak bu durumdan pozitif etkilenebilmeniz, daha kolay ve anlaşılır bir sisteme sahip olabilmeniz, keyifli vakit geçirebilmeniz açısından bazı süre zarfları içerisinde tekrardan planlı bakım çalışmaları devam edebilir.

Sanal ortam artık gerçek hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu sebeplerin beraberinde gerçek hayatımızda nasıl gerçekçi ve ileriye yönelik adımlar atıyorsak, sanal hayatımızda da bir o kadar doğru adımlar ve atılımlar gerçekleştirmek zorundayız. Siz, 10.02.2021 tarihinde açmış olduğum konuya göz atarken bizler atacağımız adımların ve atılımların birkaç sene sonrasını her ihtimal dahili çerçevesinde düşünmekte ve gerçekleştirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Hiyon asla bir bilgi paylaşım platformu olarak kalmayacak, platform içerisinde kaliteli işler yaptığı gibi ilerleyen süreçlerde de birçok alanda kaliteli işler yapmaya, siz saygıdeğer Hiyonistler'e eğitim başta olmak üzere her alanda olanak sağlamaya gayret edecektir. Belirli insanlarla yapmış ve yapacak olduğumuz münazaralar neticesinde bizi daha doğru temsil edebilmesi açısından anlamlı bir logo değişikliğine gitme ihtiyacını hissettik, logomuzu güncelledik.


Yeni Logomuz Ve Anlamı

KARTAL

Yüksekliği, kötü güçlerden koruyuculuğu ve hakimiyeti temsil eder.

SEKİZ KÖŞELİ YILDIZ

Selçuklu Yıldızı olarakta bilinmektedir. Her bir köşesi erdemliği temsil eder.
Bunlar; Merhamet, şefkat, sabır, doğruluk, sır, sadakat, cömertlik ve Rabbine şükretmek anlamına gelmektedir.


AY VE YILDIZ

Hilal İslamiyeti, yıldız ise Türklüğü temsil eder.

ATATÜRK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan topraklarındaki mücadelesini temsil eder.

Logomuzun yanı sıra platformumuzda da geliştirmelere devam ettik. Platformumuzda yer alan bazı geliştirmeler;

• Yeni aydınlık ve karanlık tema seçeneği eklendi. Profilinizin yanında yer alan ay veya güneş ikonuna tıkladığınızda tema değişikliği gerçekleşecektir.

• Daha öncesinde de var olan, kısa süreliğine deaktif ettiğimiz hesap yükseltmeleri ve nakit sistemi aktif edildi. Bu güncelleme sayesinde artık Nakit kısmından hesabınıza eklenmesini istediğiniz nakit tutarını yöneticiye özel mesaj yoluyla bildirebilir, alışveriş sonrası hesabınıza istediğiniz tutarı eklenecektir. Dilerseniz platform içerisinde sahip olduğunuz nakiti bir başkasına belirlediğiniz nakit tutarı kadar hediye gönderebilir, isterseniz hesap yükseltmeleri kısmında hesabınıza ayrıcalık tanımlayabilirsiniz.

• Kullanıcı adı değiştirme özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde kullanıcı adınızı hesap yükseltmeleri kısmından hesabınıza nakit sistemi sayesinde tanımlayabilir, istediğiniz bir kullanıcı adını alabilirsiniz.

• Herhangi bir konuyu kimin görüntülediğini görebilirsiniz.

• Konularınızı belirtilen saat, gün içerisinde son gelişmeler kısmında tekrar görünebilmesi adına yukarı taşıyabilirsiniz. (Şuanlık sadece belirli premium üyeliklerde geçerlidir.)

• Global mail adresleriyle kaydolma, mail onay özelliği aktif hale getirildi. Kaydolabileceğiniz mail adresleri;

@gmail.com, @yahoo.com, @yaani.com, @yandex.com, @outlook.com, @hotmail.com bahsedilen mail adresi haricindeki üyelikler kabul edilmeyecektir.

• Kategorileri çoğalttık. Eksik gördüğünüz bir kategori veya özellik var ise Platform Önerileri Ve Tavsiyeleri alanından önerilerinizi yapabilirsiniz.

• Profilinizde konu veya mesajınızda yer alan arka planı değiştirme özelliği eklendi.

• Profil müziği ekleme imkanı aktif edildi. Bu sayede profilinize giren kullanıcılar belirlediğiniz müziği dinleyebilecekler.

Zaman su gibi akıp geçerken yapılması ve atılması gereken adımlar bizi bekliyor... Bir sonraki geliştirmeler ve duyurularda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. 😊
 
Üst