Duyuru Hiyon'a Hoşgeldiniz

Vodleux

Professionals don't need tips
Hiyoloper
Katılım
24 Mar 2021
Mesajlar
9
Reaksiyonlar
36
Ödüller
2
Hiyon Hakkında

Merhaba saygıdeğer arkadaşlar. Hiyon Bilgi Paylaşım Platformu artık forum sistemine geçmiş bulunmaktadır. Forum sistemine geçmesinin başlıca sebepleri daha fazla aktif bir kullanıcı ve bilgi paylaşımların bulunduğu bir ortam hazırlamaktır. Forum sistemimiz sayesinde sizlerde Hiyon'da söz sahibi olabileceksiniz. Forum adresimizde bilim, teknoloji, sanat, tarih, sağlık, genel web gibi birçok bu alanda benzer kategoriler yer almaktadır. Bu kategoriler çerçevesinde paylaşım yapmak isteyen üyelerimizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. Bu kategoriler dışında paylaşım yapmak isteyen arkadaşlar için sosyal kategorisini aktifleştirdik. O alanda da güzel vakit geçirebilirsiniz. Ülkemizde maalesef ki bahsettiğimiz alanlara olan ilgi oldukça düşük olması sebebiyle forumun istenilen aktifliği yakalayamaması, bilgi paylaşımlarının az olması ön görülmüş senaryolardır. Bizim için istatistikler değil, forum içeriğinin kaliteli olması önemlidir.

Günümüz forum adreslerinde maalesef ki aktifliğin düşük olmasının başlıca sebepleri düşünüldü, gerekli adımlar atıldı. Foruma kaydolmadan, içeriğe yorum ve beğeni atmadığı sürece görememesi, üye olduktan sonra konulara mesaj yazamaması vb. uygulamalar forum kültürünün yavaş yavaş yok olmasının başlıca sebeplerindendir. Aslında bu uygulamalar forum gelişimini arttırmak için yapılsa da ilerleyen zamanlarda tam tersi olmuştur, forum sisteminin sonunu getirmiştir. Bizlerde sizlerdeniz, bu uygulamalardan hoşnut olmayanlardanız. Bu yüzden şikayetçi olduğumuz uygulamalardan kaçındık ve sizlere güzel vakit geçirebileceğiniz bir bilgi paylaşım platformu kurduk.

Daha önce bilgi paylaşım platformu kuruldu mu, başarılı oldular mı, insanlar bir forum sayesinde bilgilendirildi mi, araştırmamıza rağmen bizim tarzımızda bir forum göremedik. Belki olmuştur, kimlerdir bilemeyiz fakat kendilerini de tebrik ederiz. Belki de ülkemizde bir ilke adım attık, farkında değiliz. Ama ne olursa olsun tek düşüncemiz insanların bilgilendirilmesi ve güzel bir vakit geçirecek ortam oluşturmaktır. Hiyon'da tam olarak bu duruma göre hazırlanmıştır.


Hiyon'un Anlamı Nedir?

Anlamı oluşturulmuş bir kelimenin veya akımın üzerine anlam ekleyemezsiniz fakat kendinize ait bir sözcüğe istediğiniz anlamı yükleyebilir, istediğiniz akımı oluşturabilirsiniz. Bizlerde #Hiyonizm akımının Hiyonistleriyiz!

Hiyonizm Nedir?

Topluluğumuzun düşünce yapısı Hiyonizm'dir. Hiyonizm, bilim, bilişim, oyun, teknoloji, sanat, tarih gibi her türlü konuda düşünce geliştiren ve paylaşan kişilerin düşünce türüdür. Bu kişiler "Hiyonist" olarak adlandırılır.

Hiyonist Kimlerdir?

Hiyonistler iki gruptan oluşur. İlk grup yöneticilerin topluluğudur. Diğer grup ise topluluktaki tüm seviyeleri kapsayan üyelerin birleşimi ile oluşur.

Forum Kuralları

Forum odaklı tasarlanan bu alanda bahsi geçen kategorilerde her forumda alışılagelmiş, kopyala - yapıştır mantığından uzak paylaşımlar yapmanızı rica ediyoruz. Yabancı kaynaklardan Türkçeye çevrilmiş, düzen ve intizamla yazılmış, Türk dili olarak yazılan konular kabul edilecektir. Yeni üyelerin paylaşımları moderatörler (Hiyomod) tarafından incelendikten sonra kabul edildiğinde paylaşıma sunulacaktır. Paylaşımlara lütfen "eline sağlık, random tarzı mesajlar, emojiyle yanıt, argo sözcükler" vb. yorumlar yazmayınız. Paylaşılan konuda yanlışlık var ise raporlayabilir, hoşunuza gittiyse konuyu beğenebilirsiniz, emin olun ki içeriği beğenmeniz konu veya mesaj sahibini yazdığınız yorumdan daha fazla motive edecektir ve içeriği raporlamanız yöneticilere kolaylık sağlayacaklardır. Fakat konuya bilgi eklemesi yapabilir, konu hakkında aklınıza takılan soru varsa elbette sorabilirsiniz. Nede olsa bu forumu sizler ve bizler bilgilenelim, kültürlenelim diye oluşturduk. Kuralları lütfen okuyalım ve uymaya gayret edelim. Muhakkak forum kurallarını gözden geçirmelisiniz. Forum kurallarının tamamını görüntülemek istiyorsanız tıklayın.