Navigasyon

Plagiarism | Eser Hırsızlığı Nedir?

Kayra

Hiyoyet
Plagiarism | Eser Hırsızlığı Nedir


Hiyon | Bilgi Paylaşım Platformunda kesinlikle taviz verilmeyen konulardan bir tanesi "Plagiarism, Eser Hırsızlığı"dır. Bu konuda çok titiz ve hassas davranmaktayız. Yazmış olduğunuz bilgilendirici yazılarda lütfen eser hırsızlığına başvurmayın.

Plagiarism | Eser Hırsızlığı Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Peki, özgün bir paylaşım hazırladığınızı düşünüyorsunuz, bunu nasıl anlayabilirsiniz? Birazdan uygulamalı bahsedecek olduğum Eser Hırsızlığı Denetleyicisi ile bu konuya açıklık getirebileceksiniz. Eser hırsızlığı denetleyicisi yazmış olduğunuz cümleleri yüzlerce, binlerce hatta ve hatta milyonlarca benzer konularla taratarak önünüze bir rapor çıkarmaktadır. Size sunulan bu raporda paylaşımlarınızda eser hırsızlığına dur diyebilirsiniz.

Evet, yazmış olduğunuz bir paylaşımı kopyalayın ve bahsettiğim Eser Hırsızlığı Denetleyicisi adresine giriş yapın. Ardından işaretlenen alana yazılarınızın arasında satır boşluğu kalmayacak şekilde yapıştırın. Daha sonra "Check Plagiarism - Eser Hırsızlığını Kontrol Et" butonuna tıklayın.

Plagiarism | Eser Hırsızlığı Nedir


Paylaştığım görselde de görüldüğü üzere yazmış olduğum cümleler özgündür. Sizin paylaşımlarınızda bu şekilde olmalıdır.

Plagiarism | Eser Hırsızlığı Nedir


Fakat bir kurnazlık yapalım ve özgün bir makaleyi kopyalayalım ve bir de öyle deneyelim. Sonuç hiç iç açıcı değil çünkü bu makalenin sahibi @Umut Batuhan'dır. ;)

Plagiarism | Eser Hırsızlığı Nedir


Bu sebeple yapılan paylaşımları Hiyomodlar ve diğer yetkililer incelemektedirler. Alıntı bir konuyu tespit ettiklerinde silerler. Eser hırsızlığında ısrarcı olmanız durumda kalıcı olarak yasaklanırsınız. Lütfen paylaşımlarınızı en az iki, en fazla dört kez denetleyin. Bu sizin ve herkesin yararına olur. Bizler kim olduğunuza değil, paylaşımlarınıza bakarız. Bu platform hepimizin. Özgün bir platform olmasını istiyorsanız özgün paylaşımlar yapmak zorundasınız.​
 
Üst