Wordpress Nedir?

Freud Ve Bilinçsiz Zihin Nedir?

Wordpress Nedir?

WordPress, PHP ile yazılmış çevrimiçi, açık kaynaklı bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). Aynı zamanda bugün mevcut olan en popüler blog oluşturma ve web sitesi oluşturma aracıdır. Yaklaşık 19 milyon web sitesi WordPress üzerinde ve iyi bir nedenle çalışıyor. Fotoğrafçılığınızı sergilemek veya bir e-ticaret mağazası oluşturmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, çeşitli farklı siteler için mükemmel bir platformdur. Aslında, bugün İnternet'teki toplam web sitelerinin% 63'ünü çalıştırıyor. Özelleştirme söz konusu olduğunda seçenekler sonsuzdur. Sayısız tema ve eklenti, ölçülemez tasarım seçeneklerine izin verir ve ayrıca işlevselliğe katkıda bulunur. Bonus: Seçeneklerin çoğu ücretsizdir!

WordPress Uygun Maliyetli Bir Seçenektir

WordPress yazılımının kendisi ücretsizdir. Bu, ücretsiz olarak indirebileceğiniz, dağıtabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, temaların ve eklentilerin çoğu tamamen ücretsizdir. Ancak WordPress'in kendisi ücretsiz olsa da, barındırma ve alan adı için ödeme yapmanız gerekir. Bir alan adı, web sitenizin İnternet üzerindeki adresidir ve barındırıcınız, web sitenizin barındırıldığı ve tüm dosyaların depolandığı yerdir.

WordPress'in Özelleştirilmesi Kolaydır

WordPress'in belki de en büyük cazibesi, kodlama deneyimi olmayan profesyonel görünümlü, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturabilmenizdir. WordPress, sitenizi özelleştirmek için kesinlikle muazzam bir tema kütüphanesi sunar. Temalar, logo eklemenize, renkleri değiştirmenize, arka planı değiştirmenize, sürgü eklemenize ve daha pek çok şeye imkan sağlar. İster iş dünyasında ister yaratıcı sanatlarda olun, herkes için bir şeyler var. WordPress.org'da binlerce ücretsiz tema bulabilirsiniz ve diğerleri üçüncü taraf pazarlar ve geliştiriciler aracılığıyla kullanılabilir. Tamamen farklı bir görünüm için, yine kodlama olmadan temanızı istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

WordPress İçerik Oluşturmayı Kolaylaştırır

Microsoft Word'de bir metin belgesi oluşturabiliyorsanız, WordPress'te bir blog yazısı oluşturabilirsiniz. Kalın, italik ve madde işaretleri gibi tıklaması kolay düğmelerle (tıpkı en sevdiğiniz metin düzenleyiciniz gibi!) Biçimlendirme basittir, ayrıca formları veya fotoğraf galerilerini hızla ekleyebilirsiniz. Daha karmaşık tasarımlara ihtiyacınız varsa, sayfa oluşturucu adı verilen araçlar, önceden oluşturulmuş öğeler arasından seçim yapmanıza ve bunları istediğiniz şekilde bir araya getirmenize olanak tanır. Kolay sürükle ve bırak işlevi ve tonlarca tasarım özelliği, kullanımı süper güzel bir tema haline getirdiği için BoldGrid ile ortaklık yapıyoruz.

WordPress Güvenlik Düşünülerek Geliştirilmiştir

Güvenlik, birçok web sitesi sahibi için büyük bir endişe kaynağıdır. Neyse ki, WordPress'in temel yazılımı çok güvenlidir ve geliştiriciler bunu düzenli olarak günceller. Ve daha da güvenli hale getirmek için kendi başınıza atabileceğiniz birkaç adım var. Örneğin, WordPress otomatik olarak daha küçük güncellemeleri yükler; ancak büyük sürümler için güncellemeyi manuel olarak başlatmanız gerekecek ve aynı şey eklentileriniz ve temalarınız için de geçerli.

WordPress Yardım Bulmayı Kolaylaştırır

WordPress dünyanın en popüler web sitesi oluşturma aracı olduğu için muazzam bir destek sistemi var. Ve yardım için başvurabileceğiniz sadece WordPress değil: yüzlerce blog, destek forumları ve sosyal medya grupları yalnızca WordPress sorularınızı yanıtlamaya adanmıştır. WordPress'in sizin için platform olup olmadığından hala emin değilseniz, bugün bize ulaşın. Bizim web tasarım uzmanları her zaman ihtiyaçlarınıza uygun güzel bir web sitesi, inşa edebilirsiniz nasıl ulaşabileceğinizi soruları ve konuşmak cevaplamak için mutluyuz.